Cięcie betonu przez pracownika za pomocą piły Doświadczenie naszej firmy sięga 1990 roku, w którym nasi operatorzy pierwszy raz zastosowali tarcze diamentowe. Pracujemy wyłącznie na specjalistycznym sprzęcie HILTI. Cięcie żelbetu dzięki wykorzystaniu techniki diamentowej przebiega sprawnie i szybko. Precyzyjne cięcia nie stanowią problemu ponieważ stosowany sprzęt jest doskonale przystosowany do wykonywania tego typu prac, cięcie betonu zbrojonego również nie jest wyzwaniem. Nasza specjalizacja to wycinanie otworów w betonie, cięcie żelbetu, kamienia oraz cegły techniką diamentową. Wrocław jest naszą siedzibą oraz miejscem realizacji największej ilości zleceń. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na terenie całej Polski. Cennik naszych usług dostępny jest na stronie, w razie pytań możecie Państwo kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

Zależy nam na satysfakcji naszych klientów oraz wykonanie dla nich prac w umówionym terminie, dlatego usługa oferowana przez naszą firmę jest na możliwie najwyższym poziomie a prace wykonywane przez doświadczonych fachowców. W razie konieczności oferowane prace wykonujemy również nocą. Cel jaki nam przyświeca to solidne wykonanie prac w możliwie jak najkrótszym czasie zachowując konkurencyjne ceny usług.

Cięcie betonu odbywa się przy pomocy piły o maksymalnej średnicy 160 cm osiągając głębokość cięcia do 73 cm. W przypadku braku możliwości zacięcia narożników czy np. demontażu podciągów,  używamy piły łańcuchowej ręcznej pracującej w technice diamentowej, co pozwala osiągnąć dodatkową precyzję. Główne zastosowanie wyżej wymienionej techniki służy pracom remontowym, wykonywaniu i poszerzaniu otworów pod stolarkę, biegi schodowe. W razie potrzeby montujemy również nadproża ponad wykonywanymi otworami. Wychodząc naprzeciw potrzeb naszych klientów cięcie w naszej ofercie poszerzyliśmy o cięcie elementów wielkogabarytowych – np. demontaż pełnych ścian oraz stropów. Cięcie odbywa się na mokro co zapobiega pyleniu.

Technologia

  • Cięcie piłami HILTI,
  • Głębokość do 730 mm,
  • Dowolny kąt cięcia,
  • Materiały: żelbet, beton, kamień, cegła.

Wybrane realizacje

Cięcie betonu – szczegółowe informacje

Plany cięcia betonu, czyli poczatek pracNasza specjalizacja to cięcie otworów w betonie oraz innych materiałach budowlanych i choć na pozór nie brzmi to jak zajęcie wyjątkowo trudne, wymaga wyjątkowo dużej ilości fachowej wiedzy oraz jeszcze większego doświadczenia i umiejętności. Nieprofesjonalnie wykonana usługa cięcia istotnych dla budynku struktur, może skończyć się nie tylko narażeniem całej konstrukcji na utratę funkcjonalności, ale przede wszystkim może zagrozić życiu i zdrowiu ludzi, którzy w przyszłości mają regularnie przebywać wewnątrz.

Najnowocześniejszy sprzęt

Mając na uwadze ten fakt, firma PROBUDIAMENT świadczy swoje usługi efektywnie i bezpiecznie, dbając o to, żeby cięcie betonu odbywało się wyłącznie przy użyciu najnowszego, wydajnego sprzętu firmy Hilti. Piły tej marki umożliwiają naszemu personelowi sprawną i bezpieczną pracę, a nam pozwalają osiągać rezultaty, które w stu procentach spełnią oczekiwania stawiane przez Klientów. Dodatkowo niewątpliwy wpływ na sukces i dobrą renomę firmy mają także sami pracownicy, których doświadczenie w wykonywaniu specjalistycznych czynności, takich jak cięcie żelbetu czy cięcie betonu zbrojonego, sięga niekiedy nawet 27 lat.

Technika diamentowa cięcia betonu

wycięcia w żelbecieJeśli chodzi o cięcie ścian i stropów oraz precyzyjne cięcia wielkogabarytowe, korzystamy z możliwości, które oferuje tzw. technika diamentowa. Umożliwia ona przecinanie struktur dowolnej grubości, niezależnie od gęstości uzbrojenia, bez obawy o naruszenie konstrukcji budynku. Jej największą zaletą jest ograniczenie do minimum pyłu i zabrudzeń, hałasu oraz ryzyka generowanego przez wstrząsy i wibracje. Cięcie żelbetu i innych materiałów za pośrednictwem techniki diamentowej wykonujemy stosując liczne zabezpieczenia najbliższej okolicy przedsięwzięcia, mając na uwadze fakt, że tarcze diamentowe wymagają cyklicznego ochładzania za pośrednictwem wody, a sam proces, jakim jest  bezpyłowe wycięcie otworów wiąże się z obecnością wilgoci, a co za tym idzie koniecznością regularnego usuwania szlamu z obszaru pracy. Mimo iż ze skutkami wzmożonej ilości wody i mułu świetnie sobie radzimy, wykorzystując silnie ssące odkurzacze industrialne, diamentowe cięcie w naszej ofercie rekomendowane jest przede wszystkim do stosowania w pomieszczeniach znajdujących się w surowym stanie. W przypadku wykończonych budynków istnieje bowiem ryzyko zabrudzenia powierzchni znajdującej się w okolicy prowadzonych prac, co wiązałoby się z przymusem odmalowywania stropów oraz ścian.

Technika diamentowa idealnie sprawdza się m.in. przy:

  • kompleksowym przygotowywaniu schodów pod czynności wykończeniowe,
  • wykrawaniu przestrzeni dla okien i drzwi,
  • modelowaniu otworów przeznaczonych pod różnorakie instalacje,
  • korygowaniu powierzchni ścian lub ich wyburzaniu,
  • wykrawaniu rozmaitych pali, filarów, kolumn, oraz słupów.

Precyzja

miasto betonawa krainaStosowany sprzęt marki Hilti w połączeniu z wykorzystywaną przez nas techniką diamentową umożliwia cięcie betonu, żelbetu, kamienia oraz obiektów ceglanych pod właściwie dowolnym kątem i do głębokości ponad 70 centymetrów. Dodatkowo konstrukcja będąca przedmiotem prac nie musi odznaczać się jednolicie wykonaną powierzchnią czy regularnym kształtem,aby możliwe były precyzyjne cięcia. Jesteśmy równie skuteczni w obróbce betonu, co w formowaniu struktur niejednorodnych oraz posiadających nietypowe ukształtowanie, a rozmaitość stosowanych przez nas narzędzi pozwala nam na pełne dostosowanie się zarówno do wymagań naszych kontrahentów, jak i do uwarunkowań występujących na terenie budowy.

Nasza działalność we Wrocławiu

Architektura miasta Wrocław oraz okolic wielokrotnie zyskiwała dzięki nam jeszcze więcej uroku. Wśród zleceń, których się podejmowaliśmy znajdują się zarówno przedsięwzięcia małe (obróbka sufitów, ścian, fundamentów oraz poszerzanie otworów w prywatnych domach i niewielkich przedsiębiorstwach), jak i takie, które wykonywaliśmy na obiektach większych w tym m.in. na Miejskim Stadionie Wrocławia, Wrocławskiej Obwodnicy Autostradowej, a także w fabryce Colgate-Palmolive w Świdnicy.

Wszystkich z Państwa, których zainteresuje nasza oferta oraz cennik usług zapewniamy, że współpraca z PROBUDIAMENT to gwarancja satysfakcji oraz długotrwałego efektu.

Zapraszamy do kontaktu!